A my, jenž tu jsme doma, zhnijeme pod mostem

13. července 2015 v 19:36 | Vera A.C. |  všehopsaníTT
Nejsem ten typ člověka, který se plete do politických věcí. Popravdě nikdy mě politika nezajímala. Vždy jsem zastávala ten mírutvornej názor 'nějak bylo, nějak bude'. Ale poslední dobou mi celosvětové politické dění leží v žaludku (nebudu vám sem dávat žádná konkrétní data, snažím se do toho moc nerejpat, svých starostí mám dost). To jako myslí vážně? To znamená, že vždy, když jim před nosem zacinkají prachama, tak se podřídí? To znamená, že vždy, když na ně EU bude tlačit, tak se z toho poserou? Vždyť oni jsou naše vláda a řídí náš stát a mají se ho snažit vyzdvihnout ne potopit. Demokracie je krásná věc, ale myslím, že tady se trochu zvrtla.. Znovu apeluji na to, že nejsem politik a nerada se to toho míchám, ale myslím, že mi dáte za pravdu, když řeknu, že byla blbost schválit přepravu uprchlíků.. To tu nemáme dost nepřizpůsobivých občanů, s kterými jsou potíže? Ještě nestihli ukáznit jedny a už sem vítají další. Někdy si říkám, čí vlastně jsme. Patří tato republika EU nebo nám českým občanům?


Máme nemocné, mladé nezaopatřené rodiny, sociálně oslabené, maminky samoživitelky, nezaměstnanost je tragická a stejně těmto lidem stát pomalu nepřispěje. Tak k čemu to je? K čemu od nás stát vybírá daně, když nás v nouzi nedokáže podpořit, k čemu máme celý život dřít, aby se nám to počítalo do důchodu, když se ho ani nedožijeme? Proč nepřizpůsobivý občan, který se v životě netkl práce má všechnu státní podporu, ale ten, který po třiceti letech těžké dřiny, byl kvůli snižování stavů propuštěn, musí prosit, aby měl aspoň životní minimum? A víte jak to bude s uprchlíky? Naše slavná vláda peníze jako vždy promrhá a nakonec to budeme my kdo je bude živit. Představa, že mi bude třicet, budeme chtít založit rodinu, ale nebudeme moct (nebudem mít ani na plíny), protože budem muset živit dalších 20 lidí je lákavá. Vždy jsem si přála mít dospělé líné nepracující děti, které budou krást, znásilňovat a utlačovat čechy a já kvůli nim příjdu o vše. Nad tím se ale naši politikové nezamysleli, protože oni vždy věří, že peníze, které jsou určeny na jednu konkrétní věc na tu věc určitě půjdou. Jasně. Jako vždy. A já jsem čínskej bůh srandy..

A možná, když se tak zamyslím... Jsou to oni, kdo nám berou práci. Ti nepřizpůsobilci, kteří jsou teda ochotni vůbec pracovat. Ehm 'Pracovat'. Berou práci čechům a proč? Protože stát na ně dá podporu, protože oni budou pracovat i za nižší mzdu než je minimum. A to se vyplatí...

Já bych se tohoto tématu, ostatně jako všech politických šlamastik běžně ušetřila, ale mně už se o tom i zdá.. Trochu psycho, nemyslíte? Nevěřím tomu, že jsme až tak zhýralý národ, že si neumíme dupnout. Ovšem někdy si představuju, že Česko je vlastně takový podpantoflák Bruselu a co tam se řekne je svaté. Ale i ten největší podpantoflák se jednou vztekne a udělá pořádek. Jenom se nesmíme bát. Musíme si ujasnit, co je dobré a co špatné. Získat zpět čest. Ale s takovým přístupem těžko. Někdy mám pocit, že všechny ty petice, které se sepisují jsou k tomu, aby si ve vládě měli čím rozpálit v krbu..

Těmito řádky nechci nikoho urazit, jen vyjadřuji svůj názor, který mi nikdo nemůže vzít. Stát jde do háje a naše vláda, která dala slib, že se vše zlepší, teď přivírá oči. Ale co bude s náma? My nemáme sta tisícové výplaty ani nemáme v dnešním světě vliv, neboť stát, který byl dřív jen náš teď řídí cízí mocnosti a my se jen klepeme a nepravě to označujeme jako demokracii....

Víte co je to diktatura? Když vlk rozkazuje vystrašeným ovcím. Víte co je dnes demokracie? Když vlk v masce ovce ovcím maže med kolem huby..


Je to chaotické. Já to vím, ale ve světě, kde není pořádek, není třeba hledat systém..
 


Komentáře

1 baruschkasf baruschkasf | E-mail | Web | 14. července 2015 v 19:16 | Reagovat

pěkný článek a rozumný názor. Díky :-)

2 Vera Vera | E-mail | Web | 14. července 2015 v 20:56 | Reagovat

[1]: Mockrát děkuji :). Na tuhle tématiku snad ani nejde mít jiný názor..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.