Celý svět je jedna prolhaná pouť

19. června 2015 v 22:21 | Vera A.C. |  všehopsaníTT
Téma, které mi tolik říká a přesto bych o něm radši nepsala. Musela jsem se hodně rozhoupávat než jsem se sem rozhodla něco žblechtnout. Kolotoč lží.

Mnozí z vás zastávají názor, že všichni lžeme a kdo říká, že ne, ten lže nejvíc. Já tomu nevěřím a myslím, že nejsem jediná. Já nelžu. Nemůžu. Zkusila jsem to jednou, když jsem byla malá a neudržela jsem to v sobě ani hodinu, hned jsem se přiznala. Tenkrát jsem slíbila sama sobě, že takhle svému svědomí už nikdy neublížím. A svůj slib jsem splnila.

Hodně mě v tom podpořil i zmíněný řekněme kolotoč lží, na kterém mé okolí bylo závislé. Rodina, v které jsem vyrůstala byla založená na lži. I když všichni svou lež nakonec popírali. Možná to bylo tím, že je ta lež pohltila. Lež se stala jejich pravdou a moje pravda se stala jedovatým názorem. Ale to mě nikdy nezastrašilo, neboť jsem vždy zůstala upřímná. Vždy jsem bojovala do poslední chvíle a pravdu rodinných pomluv jsem si seskládala ze identických pasáží každého z nich. Byli to ty pomluvy, které pro ně byli na denním pořádku, pomluvy, které je ničili a znepřátelovali a já? Stála jsem uprostřed toho trojúhelníku a snažila se je udržet pohromadě jako rodinu. V rámci vlastní sebedestrukce jsem je neustále usmiřovala a když to vypadalo, že je vše v pohodě, někdo vypustil do éteru další lež a kolotoč se znovu roztočil. Možná bych je mohla neustále spojovat, ale po tolika letech, kdy jsem pro jejich žití obětovala své dětství, jsem to vzdala. Nebo jsem vyhrála? Odstěhovala jsem se tam, kde vím, že za mnou nepřijdou. A jen se z povzdálí dovídám, jak se špiní a nikdo se s nikým nebaví. Rodina, která nedokázala přijmout můj názor, nikdy neocenila mou snahu a nikdy mi neprokázala vděčnost, ale mně tyto věci vyčítala, i když jsem dělala první poslední. Vždy jsem je milovala a vždy je milovat budu. Jen už potřebuju začít žít i svůj život a ne je neustále vytahovat ze lží jako malé děti na pouti z kolotoče.

Lži jsou všude, lidé jsou hamižní a mezilidské vztahy chřadnou. Politika, kde nebohým lidem mažou med kolem huby, přátelství, která končí za rohem, zamilovanost, která je podvedená, vztahy, kde si lidé bez pouta nalhávají své 'navždy' a nebo třeba i ta rodina, třebas ta moje. Vše je založeno na lži. Extravagantní televizní pořady, bulvární tisky a rozhovory s podplacenými posluchači v rádiích. Všechno je to jeden velký kolotoč lží, v kterém se lidstvo utápí pod záminkou většího blaha.

Nezbývá než věřit, že nejsem sama, kdo věří, že lidé nejsou tak beznadějní. I když.. z vlastní zkušenosti.. pochybuji.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.